Sony Xperia 1 VIII
Specifikace Sony Xperia 1 VIII
Základní informace
| Značka | Sony |
| Model | Xperia 1 VIII |
| Alternativní název | XQ-GE54 (Mezinárodní verze) XQ-GE74 (Mezinárodní verze) XQGE54 (Mezinárodní verze) XQGE74 (Mezinárodní verze) XQ-GE44 (Mezinárodní verze) XQGE44 (Mezinárodní verze) |
| Datum představení | Středa 13. Května 2026 |
| Datum uvedení | Pátek 19. Června 2026 |
| Stav | Chystá se |
| Ceny | €1,499 £1,399 |
Design
| Výška | 162 mm (6.38 palce) |
| Šířka | 74 mm (2.91 palce) |
| Tloušťka | 8.3 mm (0.33 palce) |
| Hmotnost | 200 g (7.05 oz) |
| Materiály konstrukce | Zadní strana: Gorilla Glass Victus Rám: Hliník Přední: Gorilla Victus 2 sklo |
| Barevné varianty | Černá, Zlatá, Červená, Stříbrná |
| Odolnost | Odolný proti prachu a vodě (odolává vysokotlakým vodním proudům; ponořitelný do 1,5 m po dobu 30 minut) |
| Certifikace odolnosti | IP65, IP68 |
Displej
| Typ displeje | LTPO OLED |
| Úhlopříčka displeje | 6.5 palce |
| Rozlišení | 1080 × 2340 pixelů |
| Obnovovací frekvence | 120 Hz |
| Poměr stran | 19.5:9 |
| Jemnost displeje | 396 ppi |
| Poměr displeje k tělu | ≈ 86.5% |
| Ochranné sklo | Sklo Corning Gorilla Glass Victus 2, Mohs úroveň 5 |
| Dotykový displej | Ano |
| Vlastnosti displeje | 1 miliarda barev Kapacitní dotykový displej HDR BT.2020 Multitouch displej |
Hardware
| Čipset | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Počet jader CPU | 8 |
| Výrobní proces | 3 nm |
| Maximální frekvence CPU | 4.6 GHz |
| Architektura CPU | 64-bit |
| Mikroarchitektura | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Typ paměti | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Úložiště | 256GB, 512GB, 1TB |
| Typ úložiště | UFS |
| Varianty | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Rozšíření úložiště | Ano |
| Sloty pro karty | microSDXC |
Software
| Operační systém | Android 16 (Baklava), s až 4 hlavními aktualizacemi Android |
Zadní fotoaparát
| Výbava fotoaparátu | Ano |
| Trojitý fotoaparát | 48 Mpx, ƒ/1.9, 24 mm ( Širokoúhlý ), 1.12 μm, 1/1.35" Velikost snímače Dual-Pixel PDAF Optická stabilizace obrazu (OIS) 48 Mpx, ƒ/2.8, 70 mm ( Periskopický teleobjektiv ), 1.0 μm, x2.9 Optický zoom, 1/1.56" Velikost snímače Dual-Pixel PDAF (15cm - ∞) Optická stabilizace obrazu (OIS) 48 Mpx, ƒ/2.0, 16 mm ( Ultraširokoúhlý ), 1.0 μm, 1/1.56" Velikost snímače PDAF |
| Podpora blesku | Ano |
| Typ blesku | LED blesk |
| Funkce | Senzor barevného spektra Sledování očí Vysoký dynamický rozsah (HDR) Panorama Optika Zeiss Povlak objektivu Zeiss T* |
| Možnosti videa | Ano |
| Maximální rozlišení videa | 2160p @ 24/30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Funkce videa | 5-Axis Gyro-EIS, Optická stabilizace obrazu (OIS) |
Přední fotoaparát
| Výbava fotoaparátu | Ano |
| Jednoduchý fotoaparát | 12 Mpx, ƒ/2.0, 24 mm ( Širokoúhlý ), 1.22 μm, 1/2.9" Velikost snímače |
| Funkce | Vysoký dynamický rozsah (HDR) |
| Možnosti videa | Ano |
| Maximální rozlišení videa | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Funkce videa | 5-Axis Gyro-EIS |
Baterie
| Kapacita | 5000 mAh |
| Výkon drátového nabíjení | 30 W |
| Podpora bezdrátového nabíjení | Ano |
| Výkon bezdrátového nabíjení | 15 W |
| Funkce | Obtokové nabíjení Reverzní bezdrátové nabíjení Drátové nabíjení z 0–50 % za 30 minut (podle specifikace) |
Sítě
| Počet SIM karet | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM + eSIM) |
| Podpora VoLTE | Ano |
| Rychlosti dat | 5G, LTE, HSPA |
| Pásma 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Pásma 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Pásma 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
| Pásma 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Konektivita
| Wi-Fi | Ano ( Wi-Fi 7 ) |
| Standardy Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Funkce Wi-Fi | DLNA, Tri-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ano, v6.0 |
| USB porty | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| USB připojení | Nabíjení přes USB, Zařízení USB Mass Storage (UMS) |
| GPS | Ano |
| Funkce GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Ano |
Multimédia
| Reproduktor | Ano |
| Sluchátkový konektor | Ano |
| Zvuk | Zvuk ve vysokém rozlišení, Bezdrátový Hi-Res zvuk, Technologie Snapdragon Sound, Stereofonní reproduktory |
| FM rádio | Ne |
Funkce
| Senzory | Akcelerometr Barometr Kompas Gyroskop Senzor přiblížení Boční snímač otisků prstů |
| Další funkce | Dynamický vibrační systém nativní podpora fotoaparátů Sony Alpha Programovatelný napájecí zdroj (PPS) USB Power Delivery 3.0 |
Upozornění: Nemůžeme zaručit, že informace na této stránce jsou zcela přesné.
Fotografie Sony Xperia 1 VIII
Často kladené otázky
-
Jaká je cena modelu Sony Xperia 1 VIII?
Cena modelu Sony Xperia 1 VIII je €1,499 a může se v dalších dnech změnit.
-
Jaké je očekávané datum uvedení modelu Sony Xperia 1 VIII?
Sony Xperia 1 VIII bude uveden Pátek 19. Června 2026.
-
Je Sony Xperia 1 VIII dostupný v obchodech?
Ne, Sony Xperia 1 VIII zatím není v oficiálních obchodech, protože ještě nevyšel.
-
Jaká je hmotnost modelu Sony Xperia 1 VIII?
Sony Xperia 1 VIII váží přibližně 200 gramů.
-
Jak velký displej má Sony Xperia 1 VIII?
Displej modelu Sony Xperia 1 VIII má úhlopříčku 6.5 palce.
-
Podporuje Sony Xperia 1 VIII sítě 5G?
Ano, Sony Xperia 1 VIII podporuje 5G na pásmech n1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n75, n77, n78, n79.
-
Kolik kamer má Sony Xperia 1 VIII?
Sony Xperia 1 VIII má vzadu Trojitý fotoaparát a pro selfie Jednoduchý fotoaparát.